Пам'ятка туриста
Обмежувальні заходи
Пам'ятка туриста по Сейшелах
Файли для завантаження:
- Пам'ятка туриста по Сейшелах (дата публикації 11.08.2021)
- Правила перетинання державного кордону громадянами України (дата публикації 10.05.2018)
Перед виїздом в аеропорт
- Перевірте наявність наступних документів:
- закордонний паспорт з візою;
- ваучер;
- страховий поліс;
- авіаквиток;
- якщо з вами летить дитина до 16 років - нотаріально завірений дозвіл на виїзд за кордон дитини від кожного з батьків, що не бере участі в поїздці і свідоцтво про народження дитини
- якщо у батьків різні прізвища - свідоцтво про народження дитини
Рекомендуємо взяти з собою ксерокопії закордонного й українського паспортів, свідоцтва про народження дитини, якщо летите разом з дитиною.
2. Загляньте в ваш авіаквиток і перевірте аеропорт і час вильоту.
Після приїзду в аеропорт
- Звірте інформацію про вашому рейсі на інформаційному табло і пройдіть до стійок реєстрації, номера яких вказані на табло. При проходженні реєстрації пред'явіть закордонний паспорт і квиток.
- Здайте багаж на стійці реєстрації.
- Отримайте посадковий талон. Зверніть увагу на номер виходу і час для посадки на борт літака (в посадковому талоні вихід позначається словом GATE, час - TIME).
- Після проходження реєстрації та оголошення про початок посадки необхідно пройти до відповідних зони для міжнародних рейсів.
Пасажири міжнародних рейсів проходять митний, паспортний контроль, а також контроль безпеки, після чого очікують вильоту рейсу в стерильній зоні галереї міжнародних повітряних ліній. При проходженні контролю пред'являються закордонний паспорт і посадочний талон.
Час польоту
Переліт Київ - Мае (Seychelles International Airport, м Вікторія, кодування аеропорту SEZ) займає від 15 годин (включаючи час стикування в проміжних аеропортах) і більше, залежно від обраної авіакомпанії. Прохання уточнювати інформацію при бронюванні туру.
Сайт аеропорту Сейшельських островів
Правила безвізового в'їзду на Сейшели
Громадянам України, які в'їжджають на територію Сейшельських островів, після прильоту проставляється безкоштовна туристична (гостьова) віза на термін до 30 днів. Правила отримання визи по прильоту і необхідні документи.
Після прибуття в аеропорт
Після прибуття в аеропорт спочатку ви потрапляєте в зону паспортного контролю. Дотримуйтесь покрокової інструкції:
- До того, як пройти паспортний контроль, перевірте, чи заповнили ви міграційну і медико-санітарну картки (як правило, міграційну картку видають в літаку перед посадкою; якщо в літаку вам не видали міграційну картку, візьміть її до паспортного контролю і заповніть англійською мовою ).
- Пройдіть паспортний контроль.
- Отримайте свій багаж.
- Пройдіть митний контроль.
- Після митного контролю зверніться в зону прильоту, де вас зустрічає представник приймаючої сторони «7 South» або з іменною табличкою, або табличкою компанії.
- Пред'явіть ваш ваучер представнику приймаючої компанії (1 екземпляр) та отримаєте взамін інший ваучер компанії «7 South» (по ряду готелів ваучери не обмінюється).
- Отримайте від представника компанії інформаційну пам'ятку (просимо ретельно ознайомитися з інформацією в пам'ятці - вона містить важливі дані по зворотному виїзду, контакт російськомовного гіда і т.д.), екскурсійний буклет і карту.
- Представник приймаючої компанії направить вас на трансфер. Пройдіть на трансфер.
В готелі
- Підійдіть на рецепцію, де вам дадуть реєстраційну картку.
- Заповніть реєстраційну картку на англійській мові.
- Здайте заповнену реєстраційну картку, ваучер (1 екземпляр), закордонний паспорт (закордонний паспорт повернуть вам після зняття ксерокопії).
- Чекайте заселення. Офіційний час заселення в готель - 14.00. До цього часу можна користуватися всіма послугами на території готелю, залишивши речі в камері схову. При заселенні вам видадуть ключі від номера.
- Після заселення в номер ознайомтеся з наданою готелем інформацією. Зверніть увагу на те, які послуги є платними, і скільки вони коштують (як правило, інформація знаходиться в папці і лежить на столі або тумбочці).
Зустріч з російськомовним гідом
Час і дата зустрічі з гідом призначаються або по телефонній домовленості, або відразу позначені в інформаційній пам'ятці, наданої в аеропорту після прильоту. У призначений час просимо підійти до гіда, який буде чекати вас в холі готелю.
За всіма питаннями та проблемам звертайтеся до гіда або на ресепшн готелю. Координати гіда (ім'я, мобільний телефон), вказані в інформаційній пам'ятці, наданої вам в аеропорту після прильоту.
Напередодні вильоту додому
- Підійдіть на рецепцію, перевірте, чи є у вас неоплачені рахунки за додаткові послуги (користування міні-баром, телефоном тощо.). При наявності заборгованостей оплатіть їх.
- Час зворотного трансферу зазначено в інформаційній пам'ятці, наданої в аеропорту після прильоту, а також переподтверждается гідом за 24 години до виїзду.
Виїзд з готелю
У день від'їзду необхідно до 12.00 звільнити номер, здати ключі.
У деяких готелях офіційне час виселення з номерів - 10.00!
У разі використання вдень або вночі виїзду з готелю, після звільнення номера свій багаж ви можете залишити в камері зберігання готелю.
Перед виселенням з номера переконайтеся, що в сейфі, тумбочках, шафі і т.п. вами не було забуто будь-яких речей, документів, грошей і т.п. Щоб уникнути різних ускладнень / затримок переконливо просимо не спізнюватися і підходити на трансфер в зазначений час. У разі неявки в зазначений час, після недовгого очікування, автотранспорт їде далі - запізнилися туристи будуть змушені самостійно добиратися в аеропорт.
Перед від'їздом з готелю перевірте наявність ваших валіз.
Приїзд в аеропорт для вильоту
- Після прибуття в аеропорт отримаєте ваш багаж.
- Пройдіть в зал міжнародних вильотів.
- Підійдіть до стійки реєстрації, де вказано номер вашого рейсу.
- Пройдіть реєстрацію на рейс (надайте закордонний паспорт і квиток).
- Здайте багаж на стійці реєстрації.
- Отримайте посадковий талон. Зверніть увагу на номер виходу і час посадки на борт літака (в посадковому талоні вихід позначається словом GATE, час - TIME).
- Пройдіть паспортний контроль (надайте закордонний паспорт, міграційну картку на виліт).
- Пройдіть в зал вильоту і чекайте оголошення на посадку вашого рейсу.
Корисна інформація
Аптечка
Перед поїздкою сформуйте і захопіть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе вам при легких нездужання, заощадить ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування.
Рекомендуємо взяти з собою:
- болезаспокійливі і серцево-судинні засоби;
- засоби від нетравлення шлунка;
- жовчогінні;
- препарати проти нудоти в транспорті;
- спрей від укусів комах;
- перев'язувальний матеріал;
- водонепроникний лейкопластир;
- бар'єрні контрацептиви;
- очні краплі;
- сонцезахисні засоби і засоби для догляду за шкірою після перебування на сонці. У перші дні відпочинку настійно рекомендуємо використання даних засобів
Час
Час випереджає київське на 1 годину влітку і на 2 години взимку.
Сейшельські монети |
---|
Гроші
Місцева грошова одиниця - Сейшельська рупія (SCR), дорівнює 4300 центам. 43 грн. приблизно дорівнює 453 SCR / 45 грн. ~ 15 SCR (курси плаваючі). В обігу знаходяться банкноти номіналом в 10, 25, 50 і 100 рупій / монети - 1, 5 рупій і 1, 5, 10, 25 центів. Ввезення і вивіз іноземної валюти необмежений (необхідна декларація на суми, що перевищують 426 000 грн.). Обміняти валюту можна в аеропорту після прильоту, банках або ліцензованих обмінних пунктах. Долари, як правило, приймаються до оплати в більшості готелів та інших великих туристичних пунктах. Місцева валюта же стане в нагоді для платежів в магазинах, кіосках, ресторанах поза готелів, таксі. Обмін рупій на іноземну валюту проводиться тільки в аеропорту при виїзді з країни. У більшості готелів, ресторанах, магазинах та інших закладах приймаються кредитні карти American Express, Visa, Diners, MasterCard.
- Доларові купюри випуску 2004 року або раніше НЕ приймаються і обміну НЕ підлягають.
Здоров'я і медичне обслуговування
Для в'їзду на Сейшели ніяких спеціальних щеплень не вимагається.
У країні працюють як державні, так і приватні лікувальні установи. Медичне обслуговування іноземних громадян здійснюється на платній основі. Як правило, приватні клініки обладнані краще державних госпіталів, проте їхні послуги можуть коштувати в кілька разів дорожче. Центральна лікарня знаходиться у Вікторії, є клініки в інших районах, а також на островах Праслен і Ла-Діг. У більшості готелів в невідкладних випадках можливий цілодобовий виклик лікаря.
При наявності страхового поліса обслуговування здійснюється безкоштовно або з наступною компенсацією витрат відповідно до страхового полісу (докладніше).
Напруга електромережі
Напруга електромережі 220-240 В. Тип розетки - «G» (британський стандарт - потрійна вилка з прямокутними контактами).
Релігія
Основною релігією є християнство (82% - католики, 12% - протестанти, англікани, адвентисти сьомого дня). У меншій мірі сповідаються індуїзм, багаї, буддизм, іслам.
Горіх «коко-де-мер» |
---|
Сувеніри
Головним сувеніром з Сейшельських островів, звичайно ж, є плід (горіх) ендемічного роду пальми «коко-де-мер», що виростає тільки на Сейшелах, на острові Праслен. Купуючи плід, упевніться, що продавець ліцензований. Для вивезення горіха з країни в обов'язковому порядку необхідна наявність товарного чека, акцизної марки і дозволу на вивезення з країни від Департаменту з охорони навколишнього середовища. Тільки оброблені горіхи є дозволеними до вивезення. Вартість горіха «коко-де-мер» досить висока - від 8 520 грн.. Крім «коко-де-мер», приємним сувеніром можуть стати і перлини різних відтінків, вирощувані на о.Праслен, різні розписні картини на шовку, виконані в техніці батик, вироби з бамбука, різьблені дерев'яні вироби, солом'яні капелюхи і килимки, а також сумки з листя пандануса.
Митниця
На територію Сейшельських островів дозволено безмитне ввезення особистих речей і наступних товарів. Зазначені обмеження поширюються також на товари, придбані в магазинах безмитної торгівлі (провезення алкогольної і тютюнової продукції дозволений тільки особам, які досягли 18 років):
- тютюн - до 250 г або 200 сигарет;
- міцні алкогольні напої - до 2 л;
- вино і пиво - до 2 л;
- туалетна вода - до 200 мл;
- духи - до 100 мл .;
- відео / фотокамера і інша оргтехніка - по одному предмету кожного найменування (можливо стягування поворотного депозиту);
- 1 музичний інструмент (можливо стягування поворотного депозиту);
- спортивне спорядження - що не перевищує в сумі 500SCR (~ 1 704 грн.);
- Ювелірні вироби - що не перевищують в сумі 500SCR (~ 1 704 грн.);
- інші речі особистого користування - що не перевищують в сумі 3000SCR (~ 9 798 грн.);
На територію Сейшельських островів заборонено ввезення:
- наркотичних речовин;
- матеріалів порнографічного характеру;
- спорядження для підводного полювання;
- вогнепальної та холодної зброї будь-якого типу;
- камуфляжного одягу;
- птахів (за винятком африканського сірого папуги - див. примітку в розділі «перевезення тварин»);
- існують обмеження на ввезення чаю, м'яса і м'ясної продукції, фруктів і овочів.
З території Сейшельських островів заборонений вивіз: необроблених горіхів Коко-де-мер (дозволений вивіз тільки оброблених горіхів, придбаних в ліцензованих точках продажів з обов'язковим чеком, акцизною маркою і дозволом на визоз від Департаменту з охорони навколишнього середовища), морських раковин (в тому числі і дрібних), риби (живої або переробленої), черепах. Насіння, рослини і квіти, фрукти і овочі повинні бути задекларовані і передані на карантинну інспекцію.
При перевезенні тварин, рослин і квітів, насіння на Сейшели необхідно пройти фітоконтроль / ветеринарний контроль, а також в обов'язковому порядку мати відповідні сертифікати, видані в країні походження.
При ввезенні тварин або продуктів тваринного походження, крім санітарного сертифікату, виданого в країні походження, також необхідна ліцензія на імпорт від Ветеринарної служби Сейшельських островів. Собаки і кішки підлягають карантину тривалістю 14 днів.
* Ввезення птахів, за винятком африканського сірого папуги (за умови, що папуга був домашнім вихованцем не менше року) строго заборонений.
Транспорт
Пересування між островами Сейшел здійснюється на літаках місцевих авіаліній Air Seychelles, поромах і вертольотах.
Аir Seychelles виконують регулярні рейси між островами Мае і Праслен (15 хв польоту), а також на острови Бëрд, Денис, Фрегат, Дерош і Альфонс.
Пороми Cat Cocos регулярно курсують між островами Мае - Праслен (45 хвилин) і Мае - Ла-Діг (півтори години, є проміжна 15-20 хвилинна зупинка на о.Праслен). Попереднє бронювання квитків - обов'язково! З острова Мае відправлення поромів здійснюється з порту Вікторії.
Пороми Cat Rose курсують між островами Праслен і Ла-Діг (15 хвилин) також на регулярній основі.
Вертольоти Zil Air здійснюють перельоти з острова Мае до більшості островів архіпелагу. Відправлення вертольотів з острова Мае здійснюється з авіабази Zil Air.
Наземне пересування по островам можливо не тільки на автотранспорті (автобуси, таксі та прокат автомобілів на островах Мае і Праслен / легкові авто і таксі на о.Ла-Діг), але і на велосипедах (острова Праслен і Ла-Діг), а також на возах, запряжених волами (острів Ла-Діг).
Оренда автомобіля: в країні встановлено лівосторонній дорожній рух, дороги вузькі, обмеження швидкості - 40 км / ч. Практично в кожному готелі є стійка з прокату автомобілів, також численні прокатні центри розташовані і за межами готелів. Для керування транспортними засобами на території Сейшел водій повинен бути не молодше 22 років, мати міжнародні або національні водійські права, мати досвід водіння від 3 років.
Чайові
Чайові вітаються, сума на ваш розсуд.
Етикет поведінки, заборони і рекомендації:
- строго заборонено торкатися і тривожити представників наземної і морської фауни, годувати морських птахів, ламати і витягувати з води живі і мертві корали і раковини, рвати і пошкоджувати рослини, квіти і т.п.
- утримайтеся від збору черепашок на пляжі, тому що багато з них служать "будинками" для раків-самітників. Законом країни строго заборонено збирати раковини на територіях, які належать до національних природних і морським заповідникам / паркам.
- суворо заборонено підводне полювання.
- сейшельці - доброжелюбний, привітний народ. Зберігайте в спілкуванні з місцевим жителями спокій і посмішку. Гнів і грубість тут не вітаються і є ознакою невихованості.
- фотографувати місцевих жителів можливо лише з їх дозволу.
- настійно НЕ рекомендується міняти іноземну валюту з рук / в неліцензованих точках.
- для того, щоб убезпечити себе від сонячних опіків і можливого прояву сонячної алергії, рекомендуємо постійно використовувати сонцезахисні креми з індексом в 40-60 одиниць.
- радимо мати при собі репеленти від комарів і комах.
Телефон
На Сейшелах є 4 оператора мобільного зв'язку - Cable & Wireless, Airtel, Intelvision і Kokonet. За островам розташоване пристойну кількість таксофонів. Телефонні дзвінки в Україну досить дороги. Хвилина розмови складе близько ~ 4-213 грн.. Розмови з таксофонів можна оплачувати як монетами, так і спеціальними телефонними картками.
Для міжнародних дзвінків з Cейшельскіх островів спочатку набирається код країни (наприклад, Україна +38), далі код міста (наприклад, Київ 044), номер абонента.
* Інформацію щодо міжнародного роумінгу (розцінки, підключення тощо) прохання уточнювати у вашого мобільного оператора / провайдера перед поїздкою на Сейшели.
Корисні телефони
Посольство України на Сейшельських островах (за сумісництвом в Вікторії):
Телефон: (+248) 26-65-90, 26-61-22
Єдиний номер екстреної допомоги (поліція, швидка допомога, пожежна охорона): 999
Екстрена допомога в міжнародному аеропорту г.Вікторія (о.Мае): +248 261-75-08 / +248 251-53-10
Телефони відділу підтримки туристів TEZ TOUR на СейшелахВалентина: +248 252-01-49
|