Популярные направления TEZ TOUR:
 • всі країни
 • Summer
 • Все включено
 • Гірськолижні
 • Екзотика
 • Екскурсійні
 • З дітьми
 • Зима
 • Пляжні

Пам'ятка туриста


Корисна інформація про Грецію

Столиця
Столиця Греції - Афіни.

Віза
Для поїздки в Грецію необхідна наявність шенгенської візи.

Час
Греція розташована в такому ж часовому поясі, як і Україна.

Релігія
90% місцевого населення - православні християни.

Мова
Офіційною мовою є грецька, але в готелях активно використовують англійську та німецьку мови.

Клімат
Греція знаходиться в південно-східній частині Європи, територія складається з материкової частини та островів (приблизно 20% від усієї території) Іонічного та Егейського морів.

Греція входить в середземноморську кліматичну зону. Курортний сезон починається на початку травня. Найспекотніший період – липень і серпень.

Температура повітря іноді піднімається до 32 - 35 С, але спека переноситься легко завдяки помірно вологого клімату.

Гроші
Грошова одиниця Греції - євро.

В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. Обмін валюти можна зробити в обмінних пунктах, в банках (з понеділка по четвер з 08:00 до 14:30, в п'ятницю з 08:00 до 14:00), а також в готелях.

Широко поширене використання кредитних карт і дорожніх чеків.

Транспорт
Сполучення між містами на материку й островах здійснюється автобусами. На Пелопоннесі, Криті, Родосі, Косі та Корфу все дороги безкоштовні. На електронному табло автобуса вказується його маршрут. Квитки продаються в спеціальних кіосках, а також можна придбати квиток у водія. Вартість залежить від тривалості маршруту. Наприклад, проїзд на Криті між Агіос Ніколаос і Елунда коштує 1,7 євро, а проїзд з Агіос Ніколаос до Іракліона - 7,1 євро на людину.

Таксі краще брати на спеціальних стоянках або викликати з готелю. Зупиняти таксі на вулиці не прийнято. За виклик таксі додатково стягується 1-1,5 євро. На Криті та Корфу в таксі встановлені лічильники, але можна домовитися і за певну суму. На Пелопоннесі в таксі також стоять лічильники, однак, якщо ви плануєте поїздку в досить віддалений район, наприклад, відвідати Стародавню Олімпію (приблизно 50 км), то можна домовитися з водієм про фіксовану ціну. На Родосі й Косі лічильників немає, тарифи фіксовані та залежать від віддаленості пунктів. Також існують певні послуги, не включені у звичайний тариф, як провезення багажу, наприклад, або проїзд в нічні години з 22:00 до 06:00.

Орендувати машину можна при пред'явленні посвідчення водія. Зазвичай міжнародні водійські права не потрібні. Вносити депозит за машину або залишати кредитну картку не потрібно.

Магазини
У туристичних зонах працюють з 9:00 до 22:00 і навіть пізніше. Супермаркети та мінімаркети відкриті з 08:00 до 21:00.

Магазини в нетуристичних зонах працюють 9:00 - 14:30 щопонеділка, середах і суботах і 09:00 - 14:30 і потім з 17:00 - 21:00 щовівторка, четвергах і п'ятницях. Неділями магазини поза туристичних зон не працюють.

Багато магазинів у великих містах оформляють Tax Free. Оголошення про це ви побачите або на вхідних дверях в магазин, або біля каси. Про правила оформлення чеків Tax Free ви повинні поцікавитися в магазині. Повернення податку за цими чеками ви отримаєте в аеропорту, при вильоті. Для цього ви повинні пред'явити чек Tax Free на прикордонному спеціальному пункті оформлення Tax Free разом з придбаними товарами (вони повинні бути упаковані в магазині та не друкуватися), ваш закордонний паспорт і квиток.

Аптеки працюють так само як магазини в нетуристичних зонах. У неробочий час в кожному районі відкрита чергова аптека. Інформацію про місце розташування чергової аптеки можна знайти на інформаційному листі на двері будь-якої аптеки. Чергові аптеки постійно змінюються, тому інформацію на наступний день потрібно уточнювати заново.

Медицина
Перед поїздкою необхідно оформити міжнародну медичну страховку. При настанні страхового випадку необхідно в першу чергу зв'язатися з офісом страхової компанії, зазначеному в полісі. Оператор направить до вас необхідного фахівця або назве адресу найближчого медичного закладу. Сертифікат про щеплення не потрібен.

Готелі
За правилами, поселення в номер готелю здійснюється після 14:00, виселення з номера - 12:00, незалежно від часу вильоту / прильоту Вашого рейсу. До цього часу Ви повинні звільнити свій номер і до приїзду автобуса оплатити додаткові послуги: телефон, мінібар, ресторан і т.д. Свій багаж до приїзду автобуса Ви можете залишити в камері зберігання готелю.

З 01.01.2024 на території Греції запроваджений туристичний податок, який передбачає оплату «Climate Crisis Resilience Fee» (плату за стійкість до кліматичної кризи).
Туристичний податок турист зобов'язаний оплатити самостійно в готелі перебування.

Розмір податку корелюється залежно від рівня готелю. Актуальна податкова ставка у період із березня до жовтня:

 • Studio/apartments - 1.50 EUR за номер/доба
 • 1*/2* - 1.50 EUR за номер/доба
 • 3* - 3.00 EUR за номер/доба
 • 4* - 7.00 EUR за номер/доба
 • 5* - 10.00 EUR за номер/доба

Також податок буде запроваджений і для зимового періоду з листопада по лютий (включно).

Чайові
Як правило, чайові включені в рахунок оплати сервісу 10%, але вважається хорошим тоном залишити за якісне обслуговування чайові в розмірі 10% від вартості рахунку.

Пляж
Всі пляжі в Греції належать державі, тому місцева влада може взяти з вас плату за відвідування спеціально обладнаного пляжу (у вартість входять лежаки та парасольки).

Орієнтовна вартість набору з 2 шезлонгів і парасольки 8-10 євро.

Митниця
Відповідно до грецьких митних правил безмитно дозволені до ввезення всі особисті речі (одяг, туристське спорядження і т.п.), харчові продукти та напої вагою до 10 кг, сигарети - 300 шт. або рівну кількість тютюну; гральні карти не більше 2 колод (на гральні карти, як і на сірники, в Греції введена державна монополія). Безмитно можна ввезти 3 літри алкогольних напоїв будь-якої міцності на людину. Пиво також входить в ці 3 літри. Зі сплатою мита можна ввести від 3 до 5 літрів, але не більше п'яти. Ввезення понад 5 літрів алкоголю заборонено! При ввезенні від 3 до 5 літрів, сплачується мито 10 євро за 1 літр алкоголю. Мито сплачується за кількість алкоголю, що перевищує 3 літри. Тому, якщо ви провозите 4 літри, мито становить 10 євро, 5 літрів 20 євро.

Дозволяється ввозити фотоапарат і фотоплівку, або відеокамеру і плівку до неї; бінокль, музичний інструмент невеликого розміру, аудіо- і відеоапаратуру, велосипед, спортивне спорядження.

Заборонені до ввезення наркотики, ліки (окрім обмеженої кількості препаратів, призначених лікарем), антикваріат, вибухові речовини, зброю.

Для консультацій з приводу специфічних обмежень, що стосуються імпорту та експорту тварин, рослин, а також специфічних предметів (наприклад: петард, художніх виробів та антикваріату), слід звернутися до Вашого готельного гіда.

Корисні телефони та інформація

За всіма питаннями під час перебування у Греції звертайтеся до вашого гіда, мобільний телефон якого розміщений на інформаційному стенді в готелі.

Контактна інформація

Посольство України в м.Афіни:
Греція, Афіни 152 37, Філоті,
вул. Стефану Дельта 2-4

Телефон: +30 210 68.00.230, 68.56.171
Факс: +30 210 68.54.154, 68.20.894

ukrembas@otenet.gr
www.mfa.gov.ua/greece

Поліція: 100
Пожежна: 199
Швидка допомога: 166
Туристична поліція: 2810-274040

 

Телефони відділу підтримки туристів TEZ TOUR у Греції

Крит, Родос, Корфу, Пелопоннес, Халкідікі:

CALL CENTER: +30 2810 301 700 /702

Режим роботи: щодня, цілодобово.

 

Телефони для екстреного зв'язку туристів зі службою Guest Service компанії Тез Тур у Греції:

+30 2810 301 700 / 702 - офіс

+30 6936 002 315 / 316 / 317 - мобільні телефони

Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
Для зручності користувачів, надання персоналізованої інформації, запам'ятовування особистих переваг і налаштувань сайту наш сайт використовує файли cookie та інші аналогічні технології. Для користування сайтом Ви повинні підтвердити Вашу згоду на використання зазначених технологій. Детальніше
Приймаю