Популярные направления TEZ TOUR:
 • всі країни
 • Summer
 • Все включено
 • Гірськолижні
 • Екзотика
 • Екскурсійні
 • З дітьми
 • Зима
 • Пляжні

Пам'ятка туриста

Пам'ятка туриста по Італії

Файли для завантаження:

 1. Пам'ятка туриста по Італії (дата публикації 27.05.2016)
 2. Туристичний податок на проживання в містах Італії  (дата публикації 27.05.2016)
 3. Пам'ятка для туристів - зустріч в аеропорту в містах Італії - 2018  (дата публикації 03.09.2018)
 4. Правила перетинання державного кордону громадянам України(дата публикації 10.05.2018)

У день вильоту в Італію

В аеропорт «Бориспіль» необхідно прибути за 2 години до вильоту, термінал «D».
Контактний телефон представника компанії «Тез Тур» в аеропорту «Бориспіль»: +38 067 441 64 75.

При собі у Вас повинні бути наступні документи:

 • закордонний паспорт (термін дії не менше 90 днів з дня закінчення поїздки);
 • авіаквитки;
 • ваучер;
 • страховий поліс;
 • якщо з Вами летить дитина до 16 років - нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон від кожного з батьків, що не бере участі в поїздці, і свідоцтво про народження дитини;
 • якщо у батьків різні прізвища - свідоцтво про народження дитини;
 • при вивезенні валюти більше 10 000 євро на людину або еквівалента цієї суми в іншій валюті, необхідна її письмова декларація у митному органі в повному обсязі, а також наявність документа з банку (на суму, яка перевищує 10 000 євро).

Рекомендуємо! Мати кошти на час перебування в  Італії з розрахунку від 75/100 euro на 1 чол. на день перебування в країні.

Реєстрація на рейс починається за 2 години і закінчується за 1 годину до вильоту!

Ви самостійно проходите реєстрацію на рейс, потім митний контроль і паспортний контроль.

Якщо пасажир несвоєчасно прибув на реєстрацію, авіакомпанія має право не прийняти його на борт літака.

Час польоту

Переліт з України в Італію займає близько 3-4 годин, в залежності від міста прильоту.

В аеропорту

Після прибуття в аеропорт дотримуйтесь покрокової інструкції:

 1. Пройдіть паспортний контроль (пред'являється закордонний паспорт з візою, іноді за запитом зворотний авіаквиток і ваучер).

 2. Отримайте свій багаж. На моніторах над стрічками транспортерів вказано номер того рейсу, чий багаж буде видаватися на даній стрічці.

 3. Після отримання багажу, пройдіть митний контроль. Якщо у вашому багажі є предмети, що підлягають декларуванню, пройдіть через червоний коридор; якщо таких предметів немає, скористайтеся зеленим коридором.

 4. На виході з митної зони в залі прильоту Вам необхідно підійти до стійки TEZ TOUR (стійка знаходиться навпроти виходу з правого боку).

 5. Повідомте йому ваше прізвище, назва туру (якщо подорожуєте по екскурсійному туру) або назва готелю (якщо їдете на відпочинок).

 6. Представник вкаже вам місце збору групи або повідомить номер вашого автобуса для трансферу.

 7. Відправлення автобуса відбувається після збору всіх туристів.

 8. Уважно прослухайте інформацію, яку супроводжує повідомить по шляху до  готелю.

В готелі

Процедура розміщення змінюється в залежності від готелю, але, як правило, виглядає так:

 • Пред'явіть на стійці розміщення (рецепції) закордонний паспорт і ваучер (1 екземпляр).

Після цього співробітник готелю може:

 • попросити вас заповнити англійською мовою реєстраційну картку;
 • попросити у вас паспорт, щоб зробити його ксерокопію (уточніть на рецепції, коли ви зможете забрати свій паспорт),
 • попросити копію вашої кредитної картки в якості гарантії.

Розрахункова година в більшості готелі 12:00, проте іноді номера в міських готелях можуть бути готові пізніше - з 14:00 до 16:00, а в готелях на морських і гірськолижних курортах навіть з 15:00 до 17:00; в цьому випадку речі можна залишити в камері зберігання готелю. У разі проблем з розміщенням звертайтеся до представника компанії.

Після заселення в номер ознайомтеся з наданою готелем інформацією. Зверніть увагу на те, які послуги є платними, і скільки вони коштують (як правило, інформація знаходиться в папці і лежить на столі або тумбочці).

Під час проживання

Не забувайте завчасно оплачувати рахунки за додаткові послуги в готелі: телефонні переговори, користування міні-баром, послуги пральні, хімчистки і т.п.

Перш ніж скористатися послугою, дізнайтеся, скільки вона коштує. У разі виникнення конфліктної ситуації з адміністрацією готелю чи ресторану (наприклад, відмова від оплати послуг), представник адміністрації має право діяти відповідно до італійських правилами і законами.

В італійських готелях немає прасувальних кімнат, користування праскою в номерах категорично заборонено. Перш ніж здати речі в пральню, дізнайтеся термін виконання замовлення (як правило, не менше 24 годин).

Готелі часто займають історичні будівлі, номери однакової категорії можуть бути різними за плануванням, розміром і т.д.

Замовляючи одномісний номер, майте на увазі, що ви доплачуєте і чималу суму тільки за «самотність», і ці номери значно менше стандартного двомісного номера.

Куріння в готелях в загальних приміщеннях (хол, ресторан, бар) заборонено. У готелях є багато номерів для некурящих.

Харчування

Зміна меню під час сніданків і вечерь на прохання туриста, а також замовлення додаткових страв і напоїв оплачується самим туристом додатково.

Заздалегідь налаштуйтеся на специфіку харчування: в готелях Італії сніданок традиційно «посилено-континентальний», тобто дуже легкий, що складається, як правило, з кавою / чаю, булочки, джему і масла, можуть бути ковбасна і сирна нарізка, йогурт, фрукти, мюслі. Вечеряти в Італії прийнято рясно: вечеря, скоріше, нагадує обід з трьох страв. Напої в вартість вечері не входять, крім спеціальних вечерь, обумовлених в програмі туру.

Екскурсії та трансфери

Групові екскурсії і трансфери: замовлені і оплачені послуги, такі як трансфери, екскурсії надаються туристу тільки в вказане в програмі або ваучері час, яке може уточнюватися супроводжуючим на місці в залежності від конкретних обставин (наприклад: запізнення літака, «пробки» на дорогах, поломка автобуса, хвороба екскурсовода).

Індивідуальні екскурсії та трансфери: на кожну індивідуальну послугу повинен бути окремий ваучер, в якому вказується день, час, місце зустрічі, а також контактний телефон, за яким слід дзвонити у разі виникнення проблем і питань.

Індивідуальні екскурсії в музеї: вхідні квитки оплачуються на місці, очікування в черзі разом з гідом скорочує час екскурсії (довгі черги в музеї Ватикану, галерею Уфицци).

Індивідуальні трансфери: час очікування в аеропорту становить 2 години після часу посадки, згідно з розкладом. При значних затримках (більш ніж на 2 години) трансфер може бути не надано. Якщо ви не можете знайти представника, який зустрічає вас або групу з табличкою, просимо телефонувати за вказаними в ваучері телефонами. Послуги супроводжуючого на трансфері - російською мовою; водій на трансфер, як правило, крім італійської мови говорить по-англійськи.

За речі, залишені в автобусі, забуті в готелі та інших місцях, ні супроводжуючий групи, ні туристичні компанії, ні адміністрація готелів, ресторанів, транспортних компаній відповідальності не несуть.

Зустріч з готельним гідом (для проживаючих на курорті)

Час інформаційної зустрічі з готельним гідом вам повідомить супроводжуючий по дорозі в готель. У призначений час запрошуємо прийти на зустріч з готельним гідом, який буде чекати вас в холі готелю (в деяких готелях існує окреме приміщення для інфо-зустрічей).

На зустріч візьміть з собою закордонний паспорт, ваучер, авіаквиток на зворотній виліт.

За всіма питаннями та проблемам звертайтеся до готельного гіда або на рецепція готелю. Координати гіда (ім'я, мобільний телефон) ви дізнаєтеся на інформаційній зустрічі. Звертаємо увагу, що гіди не перебувають в готелях. Після інформаційної зустрічі зв'язатися з гідом можливо по телефону, який він вам залишить.

Увага! На деяких напрямках TEZ TOUR немає оперативного обслуговування. Інформаційна підтримка туристів виявляється за телефонами, номери яких ви знайдете в пакеті документів.

Напередодні вильоту додому

 1. Підійдіть на рецепцію, перевірте, чи є у вас неоплачені рахунки за додаткові послуги (користування міні-баром, телефоном тощо). При наявності заборгованостей оплатіть їх.

 2. Напередодні ввечері, перед вильотом підійдіть на рецепцію і уточніть інформацію про час зворотнього трансферу з готелю в аеропорт.

Виїзд з готелю

У день від'їзду номера в готелях, як правило, звільняються до 09: 00-11: 00, а в апартаментах - до 09:00. До встановленого часу здайте ключі на рецепції. Свій багаж ви можете залишити в камері зберігання готелю.

Щоб уникнути різних ускладнень, просимо не спізнюватися і підходити на трансфер за 5-10 хвилин до зазначеного часу.


Корисна інформація

Столиця
Столиця Італії - Рим.

Час
Різниця в часі з Київським становить мінус 1 годину.

Релігія
Офіційна релігія країни - католіцизм (98%). Є православні (православний храм в Барі, Римі, Флоренції, Сан-Ремо) і іудеї.

Мова
Офіційна мова - італійський.

Клімат
На більшій частині Італії - субтропічний середземноморський, на півночі - перехідний до помірного. Літо сухе і спекотне, середні температури липня від +20 до + 28 ° C, в серпні при південному вітрі сироко підвищуються до +40. Зима м'яка, середні температури січня від 0 ° C на півночі країни до + 12 ° C на Апеннінському півострові і островах (в Римі + 9 ° C, у Венеції + 6 ° C, у Флоренції + 7 ° C, в Неаполі + 10 ° C). Сніг тримається тільки в горах.

Гроші

Грошовою одиницею є Євро (EURO), 46 грн.O = 100 eurocent. Банкноти: 500, 200, 100, 50, 20, 10 і 5 євро. Монети: 2 і 1 євро; 50, 20, 10, 5, 2 і 1 центів.

Обміняти валюту можна в банках, в готелі (курс не дуже вигідний) і в аеропорту.

Банки по суботах і неділях закриті, а в будні дні працюють з 8.30 до 13.30 і з 15.00 до 16.30.

Обмінні пункти мають більш зручний розклад роботи, але при обміні звертайте увагу на величине стягнення комісійних. Крім того, долари можна обміняти в банкоматах, в цьому випадку приймаються купюри вартістю тільки 10, 20 і 2 110 грн..

Зручно користуватися кредитними картами, які приймаються практично у всіх великих магазинах, АЗС, ресторанах, кафе і готелях.

Транспорт

В Італії добре розвинена мережа міжміських перевезень. Для пересування зручні поїзди і автобуси. Особливою популярністю користуються супершвидкісні поїзда «Eurostar». Перед посадкою в поїзд необхідно прокомпостувати квиток (жовті / помаранчеві ящики встановлені в будівлі вокзалу і на платформах).

Метро є в Римі, Мілані, Неаполі, Генуї і Катанії.

Квитки на трамваї і автобуси продають в тютюнових і газетних кіосках. Один квиток дозволяє поїздки на всіх видах громадського транспорту (метро, ​​автобус, трамвай) з пересадками протягом 75-90 хвилин після того, як ви його прокомпостувати.

«Піймати» таксі на вулиці дуже складно. Треба відправитися на спеціальну стоянку або викликати машину по телефону з готелю, бару, магазину.

Для оренди машини необхідні водійські права міжнародного зразка і кредитну картку.

Магазини

Італія - ​​європейська «Мекка» для модників всіх мастей. Armani, Gianfranco Ferre, Gucci, Dolce & Gabbana. Працюють італійські магазини зазвичай з понеділка по суботу 8.00 до 20.00 (обідня перерва: з 13.00 до 15.30). Деякі магазини можуть бути відкриті і в неділю.

Поширена система сезонних знижок, особливо взимку (з початку січня) і влітку (з початку липня).

Особливою популярністю користуються «городки моди» - заміські аутлети, які є практично в будь-якому регіоні Італії: великий вибір магазинів, в т.ч. відомих брендів, в яких товари продаються зі знижками.
TAX-FREE в більшості великих і відомих магазинів.

Потрібно пам'ятати, що, чим більше магазин, тим, швидше за все, буде нижче ціна на той чи інший товар. Причому торгуватися прийнято всюди, крім державних магазинів з твердими цінами і бутиків елітного одягу.

В Італії простежується досить чітка закономірність: чим південніше знаходиться місто, тим нижче там будуть ціни. Більш того, якщо постаратися, в провінції можна знайти невеликі магазинчики при оптових складах розпродають колекції "pret-a-porte" відомих модельєрів за цінами, набагато нижче, ніж у великих містах.

Найпопулярніші італійські міста для шоп-прогулянок - Мілан, Неаполь, що ж стосується елітних марок, то найприйнятніші ціни вам запропонують в римських бутиках. У столиці Італії індустрія моди відвоювала цілий квартал.

Медицина
Перед поїздкою необхідно оформити міжнародну медичну страховку. При настанні страхового випадку необхідно в першу чергу зв'язатися з офісом страхової компанії, зазначеному в полісі. Оператор направить до вас необхідного фахівця або назве адресу найближчого медичного закладу.

Ресторани
Італійську кухню люблять у багатьох країнах світу. Заради неї однієї варто було б з'їздити в Італію. Насолодитися всіма нюансами італійської кухні можна як в найдорожчому ресторані, так і в скромних тратториях. Якість їжі не залежить від суми рахунку.

Просимо взяти до уваги, що багато ресторанів, кафе і піцерії закриваються «на обід» з 15:00 до 19:00. У ресторанах буває вихідний день.

Сама італійська трапеза виглядає так:
На закуску подаються антипащі - грінки з помідорами, оливки, копченості, карпаччо.

Першою стравою вважається паста, приправлена ​​різними соусами, рецепти яких передаються з покоління в покоління. Паста - це те, що в Україні називають макаронними виробами: спагетті, ріжки, вермішель, локшина (тальятелле), пір'я (пенне), вушка, черепашки і т.д. У розряд "першого" входять також страви з рису, наприклад, знамените різотто і рідше суп, який італійці в основному їдять під час вечері.

Італійське друге - це біфштекс з кров'ю або хрусткою скоринкою, ніжна риба, різноманітні морепродукти (кальмари, креветки, лангусти, омари, восьминоги), запечена птиця. Все це в супроводі чудового італійського вина.

Вибір десертів величезний: це свіжі фрукти або мачедонія (фруктовий салат), тірамісу, профітролі, панакотта, традиційне печиво і торти-семіфреддо, і, звичайно, італійське морозиво.

На завершення трапези подається «діджестівом», як правило, це «Амаро» - бальзам, настояний на травах, що допомагає травленню, або граппа - знаменита італійська виноградна горілка.

І обов'язково чашечка кави: еспресо, американо, маккьято, але тільки не капучіно, який італійці п'ють тільки вранці.

Справжню піцу краще пробувати в піцерії, де піцу готують у вас на очах, в справжніх печах, на дровах (forno a legnа).

Чайові
Система чайових поширюється на послуги офіціантів в барах і ресторанах, покоївок у готелях, водіїв таксі і гідів і складає 5-10% від вартості замовлення. Оплата чайових не є обов'язковою, але якщо клієнт залишився задоволений обслуговуванням, чайові - ознака гарного тону.

Музеї, церкви
Церкви: більшість церкв відкриті з раннього ранку до 12.00 або 12.30, потім вони закриваються на 2-3 години, знову відкриваються вдень ​​і залишаються відкритими для відвідування до 19.00 або навіть пізніше.

Основні собори і базиліки, в тому числі собор Святого Петра, відкриті весь день. У соборах встановлені автомати, що включають освітлення церковних інтер'єрів. Розглядати розпис на стелях і куполах церков зручно через бінокль. При всьому лібералізмі італійців, вас не пустять до церкви або в собор в шортах і дуже відкритих сукнях.

Музеї: вихідний день для музеїв, як правило, - понеділка (крім музеїв Ватикану). Години роботи музеїв різні й залежать також від пори року.

Митні обмеження

Існує обмеження на ввезення тютюну, алкоголю та парфумів. Безмитно ви зможете пройти італійську митницю, маючи в валізі не більше 200 сигарет або 50 сигар, 1 літра міцного спиртного або 2 л вина, 50 грамів парфумів і 0,25 літра одеколону. На ввезення іноземної валюти обмежень немає. Вивіз великих сум повинен бути дозволений митними органами. М'ясні і молочні продукти харчування заборонені для ввезення в Італію, в деяких аеропортах заборонено ввезення будь-яких продуктів.

Крім особистих речей, кожен громадянин країни, що не входить до Європейського Союзу, що в'їжджає до Італії, може ввезти з собою предмети особистого користування, необхідні під час подорожі, безмитно. Під предметами особистого користування розуміються предмети і речі, якими користується відвідує країну іноземець, споживає їх або використовує їх для своєї професійної діяльності. Разом з тим призначення цих предметів і речей має відповідати характеру і цілям поїздки по країні. Кількість предметів, що ввозяться і речей зазвичай не обмежується.

Для вивезення творів мистецтва, дорогоцінних каменів і археологічних цінностей необхідно пред'явити товарний чек і дозвіл Міністерства образотворчих мистецтв Італії.

Корисні телефони і інформація
Телефон гарячої лінії офісу TEZ TOUR в Італії: +39 391 434 42 12

Телефони місцевих служб:
Довідка: 100

Поліція: 113
Пожежна охорона: 115
Швидка допомога: 118,113

"Easy Italia" (в т.ч. і російською мовою): + 39 03 90 39

Посольство України в Італії (Рим)
ViaGuidod'Arezzo, 9
Телефон: + 39 06 841 26 30

Свята та вихідні дні
Офіційні свята:

 • 1 січня - Новий рік,
 • 6 січня - Хрещення,
 • 25 квітня - День звільнення від фашизму,
 • 1 травня - Свято праці,
 • перша неділя червня - День проголошення Республіки,
 • 15 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці,
 • 1 листопада - День всіх святих,
 • 4 листопада - День національної єдності,
 • 8 грудня - Непорочне зачаття,
 • 25 грудня - Різдво,
 • 26 грудня - День святого Стефана.
 • Свято зі змінною датою - Великдень і наступний за нею Великодній понеділок.

Бажаємо Вам приємної подорожі!


Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
Для зручності користувачів, надання персоналізованої інформації, запам'ятовування особистих переваг і налаштувань сайту наш сайт використовує файли cookie та інші аналогічні технології. Для користування сайтом Ви повинні підтвердити Вашу згоду на використання зазначених технологій. Детальніше
Приймаю