Популярные направления TEZ TOUR:
 • всі країни
 • Summer
 • Все включено
 • Гірськолижні
 • Екзотика
 • Екскурсійні
 • З дітьми
 • Зима
 • Пляжні

Пам'ятка туриста

Пам'ятка туриста по Шрі-Ланці

Файли для завантаження:

 1. Пам'ятка по Шрі-Ланці (Київ)(дата публикації 27.06.2014)
 2. Правила перетінання державного кордону громадянам України (дата публикації 10.05.2018)

У день вильоту на Шрі-Ланку

В аеропорт Вам необхідно прибути не менше ніж за 3 години до запланованого часу вильоту.

При собі у Вас повинні бути наступні документи:

 • електронний дозвіл на в'їзд в країну: ЕТА;
 • закордонний паспорт (термін дії паспорта повинен бути не менше шести місяців (180 днів) з дня виїзду з Шрі-Ланки);
 • ваучер;
 • страховий поліс;
 • авіаквиток;
 • при вивезенні валюти більше 10 000 євро на людину або еквівалента цієї суми в іншій валюті, необхідна її письмова декларація у митному органі в повному обсязі, а також наявність документа з банку (на суму, яка перевищує 10 000 євро).

Реєстрація на рейс починається за 3 години і закінчується за 1 годину до вильоту!

Ви самостійно проходите реєстрацію на рейс, потім митний контроль і паспортний контроль.

Якщо пасажир несвоєчасно прибув на реєстрацію, авіакомпанія має право не прийняти його на борт літака.

Час польоту

Переліт з України на Шрі-Ланку здійснюється кількома авіакомпаніями. Від вибору авіакомпанії буде залежати час перельоту і стикувань в транзитних аеропортах.

Прохання уважно ознайомитися заздалегідь з розкладом перельоту, враховуючи різницю в часі з Україною.

В середньому тривалість польоту Київ - Шрі-Ланка становить 9 годин.

В аеропорту

Кодування аеропортів:

CMB - Коломбо

Після прибуття в аеропорт Коломбо в першу чергу ви потрапляєте в зону паспортного контролю. Дотримуйтесь покрокової інструкції:

 1. Перед проходженням паспортного контролю заповніть міграційну картку англійською мовою (як правило, її видають в літаку перед посадкою в Коломбо, якщо міграційну картку вам не видали, візьміть її в зоні паспортного контролю).

 2. Пройдіть паспортний контроль (пред'явіть закордонний паспорт, міграційну картку, роздруківку електронного візового підтвердження ETA, ваучер, зворотний квиток з фіксованою датою, грошові кошти з розрахунку 1 055 грн. на людину в день).Якщо ви заздалегідь не оформили ETA, перед паспортним контролем пройдіть на стійку ETA і оформите дозвіл (вартість оформлення ETA в аеропорту Коломбо - 1 477 грн. на 1 людину, для дітей до 12 років - безкоштовно), після чого пройдіть на паспортний контроль.

 3. Отримайте свій багаж. На моніторах над стрічками для багажу зазначено той рейс, багаж з якого буде видаватися на даній стрічці.
 4. Пройдіть в зал прильоту, де вас зустріне представник приймаючої сторони з табличкою TEZ TOUR.
 5. Віддайте ваш ваучер (1 екземпляр) представнику TEZ TOUR.

 6. Представник TEZ TOUR видасть вам інформаційний конверт, в якому крім загальної інформації про країну буде вказано час вашого зворотнього рейсу і час зворотнього трансферу.

 7. Представник Компанії проводить вас на трансфер.

В готелі

 1. Підійдіть на рецепцію, де вам дадуть реєстраційну картку.
 2. Заповніть реєстраційну картку на англійській мові.
 3. Здайте заповнену реєстраційну картку, ваучер (1 екземпляр), закордонний паспорт (закордонний паспорт повернуть вам після зняття ксерокопії, уточніть на рецепції, коли ви зможете забрати свій паспорт).
 4. Чекайте заселення. Заселення в готель відбувається після 16.00. Якщо ви хочете заселитися в номер раніше зазначеного часу, необхідно заздалегідь забронювати номер на добу раніше дати вашого приїзду. При заселенні вам видадуть ключі від номера.
 5. Після заселення в номер ознайомтеся з наданою готелем інформацією. Зверніть увагу на те, які послуги є платними, і скільки вони коштують (як правило, інформація знаходиться в папці і лежить на столі або тумбочці).

Зустріч з готельним гідом

На Шрі-Ланці гіди не присутні в готелях.

За всіма питаннями звертайтеся на ресепшен готелю або до TEZ TOUR по телефону, вказаному в вашому ваучері і в інформаційному конверті, отриманому в аеропорту від представника приймаючої сторони.

Напередодні вильоту додому

 1. Підійдіть на рецепцію, перевірте, чи є у вас неоплачені рахунки за додаткові послуги (користування міні-баром, телефоном тощо.). При наявності заборгованостей оплатіть їх.
 2. Перевірте час трансферу в аеропорт в отриманому після прильоту інформаційному конверті.

Виїзд з готелю

У день від'їзду необхідно до 12.00 звільнити номер, здати ключі. Свій багаж ви можете залишити в камері зберігання готелю.
Щоб уникнути різних ускладнень, просимо не спізнюватися і підходити на трансфер в зазначений час.


Корисна інформація

Столиця
Столиця Шрі-Ланки - Коломбо.

Час
Час випереджає київське на 2,5 годину в літній період, на 3,5 години - в зимовий.

Релігія
Близько 70% населення (в основному, сінгали) сповідують буддизм, 15% - індуїзм (таміли), 8% - християнство, 7% - іслам (ланкійські маври).

Мова
Офіційні мови: сінгальська, тамільська. Також повсюдно поширена англійська мова.

Клімат
Клімат Шрі-Ланки тропічний, мусонний, північно-східний мусон триває з жовтня по березень, південно-західний - з травня по жовтень. Середньорічна температура 28-30 ° С, і на узбережжі через постійне морського бризу така температура переноситься комфортно.

Різниця середніх місячних температур протягом усього року не перевищує 5 ° С. У горах прохолодніше, в середньому + 23 ° С - + 25 ° С, а на високогірному курорті Нувара Елія вночі значення температури може падати до + 10 ° С.

Температура води в Індійському океані близько + 27 ° С.

Гроші
Офіційна грошова одиниця Шрі-Ланки - ланкійська рупія, в одній рупії сто центів. Приблизний курс до долара США: 110: 1.

На курортах можлива оплата в доларах або кредитними картками, але все-таки рекомендуємо обмінювати гроші в аеропорту Коломбо (кращий курс). Чек, отриманий при офіційному обміні валют, слід зберегти до закінчення поїздки. В цьому випадку при вильоті з Коломбо у вас є можливість обміняти невитрачені гроші в банку аеропорту за курсом купівлі. Також можна змінювати гроші в будь-якому готелі або банку.

Також можна змінювати гроші в будь-якому готелі або банку. Банки відкриті з 9.00 до 13.00 (понеділок - п'ятниця).

Транспорт
Вартість проїзду приблизно 25-35 рупій за 1 км. Ви також можете скористатися послугами моторікш, але рекомендуємо попередньо домовитися про ціну за проїзд (в середньому 15-20 рупій за кілометр).

Магазини

Шрі-Ланка відома в усьому світі своїми дорогоцінними каменями: сапфірами, рубінами, олександритами, аметистами, аквамаринами, топазами, турмалінами і т.д. Купувати ювелірні вироби радимо в спеціалізованих магазинах, вимагаючи відповідний чек і сертифікат. В м Ратнапура, з 09:00 до 14:00 проводиться ярмарок дорогоцінних каменів, ціни низькі, а й гарантії відповідні. Також відомі в усьому світі цейлонський чай, спеції, вироби народних промислів: маски, батик, вироби зі шкіри. У містах можна купити недорогі, але якісні текстильні вироби, в основному Columbia місцевого виробництва. Кращі місця для покупок: магазини ODEL, HOUSE OF FASHING, MAGESTIC CITY. На ринках і в приватних магазинах можна торгуватися про ціну. Ви можете знизити ціну до 30% відносно початкової. Однак це неприпустимо в державних магазинах, супермаркетах, торгових центрах і в магазинах «Duty Free» в аеропорту. При відвідуванні ринку остерігайтеся кишенькових злодюжок і шахраїв. Будьте обережні з людьми, нав'язуючі свої послуги. Уникайте магазини з дуже низькими цінами.

Медицина
Перед поїздкою необхідно оформити міжнародну медичну страховку. При настанні страхового випадку необхідно в першу чергу зв'язатися з офісом страхової компанії, зазначеному в полісі. Оператор направить до вас необхідного фахівця або назве адресу найближчого медичного закладу.

Готелі
На Шрі-Ланці, як і в багатьох країнах Азії, немає офіційної класифікації готелів. Зірковість вказується завжди умовно, виходячи з міжнародної класифікації.

Основна маса готелів розташована на західному і південно-західному узбережжях острова (район Бентоти), майже всі готелі розташовані на першій лінії. Крім того, досить популярним стає узбережжі на більш дикому півдні острова - в Тангалле, Міріссе, Велігама, Хіккадуве.

Харчування в готелях в основному пропонується на основі сніданку (BB), але також в деяких випадках можна вибрати і напівпансіон (HB) і навіть "все включено" (ALL).

Пляжі на Шрі-Ланці, як правило, не належать готелям і лише деякі мають на них лежаки і парасольки, Проте, незручностей це не створює, так як багато готелів розташовані у кромки води. Засмагати можна біля басейну, ховатися - в тіні дерев, а купатися - в океані.

Заборонено засмагати топлес.

Напруга електромережі
Напруга електромережі 210-240 Вольт. Розетки потрійні (з землею).

Чайові
Прийнято давати чайові обслуговуючому персоналу в готелях (1-84 грн.), офіціантам і тим працівникам, які вас добре обслуговують. У ресторанах чайові зазвичай складають 10% від суми рахунку.

Митні обмеження
З України можна вивозити без оформлення банківської довідки до 10000 euro на людину. В країну дозволено ввезення валюти, еквівалент суми якої складає не більше ніж 422 000 грн. США. Строго заборонено ввезення наркотиків, вогнепальної та колючої зброї, боєприпасів, вибухових речовин.

Заборонено ввезення сигарет і тютюнових виробів.

При виїзді митний огляд багажу обов'язковий для всіх. З країни заборонено вивозити антикваріат (предметів, створених понад 50 років тому), рідкісних книг, манускриптів на пальмових листках, необроблених дорогоцінних каменів, тварин, рослин (понад 450 видів).

Корисні телефони і інформація
Почесний консул України в Соціалістичній Республіці Шрі-Ланка, м Коломбо
Телефон: +94112588924, 2589783

Російськомовний представник (Ms. Sasika Jayaweera): +94 (777) 57 92 43
Телефон офісу (з 08.30 до 16.30, з понеділка по п'ятницю): +94 (11) 230 67 30/230 67 36

Бажаємо Вам приємної подорожі!Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
Для зручності користувачів, надання персоналізованої інформації, запам'ятовування особистих переваг і налаштувань сайту наш сайт використовує файли cookie та інші аналогічні технології. Для користування сайтом Ви повинні підтвердити Вашу згоду на використання зазначених технологій. Детальніше
Приймаю