Популярные направления TEZ TOUR:
 • всі країни
 • Summer
 • Все включено
 • Гірськолижні
 • Екзотика
 • Екскурсійні
 • З дітьми
 • Зима
 • Пляжні

Пам'ятка туриста

Пам'ятка туриста по Кіпру

Файли для завантаження:

 1. Пам'ятка туриста - Кіпр (Київ) (дата публикації 26.07.2021)
 2. Правила перетинання державного кордону громадянам України  (дата публикації 10.05.2018)

В день вильоту на Кіпр:

УВАГА! Рейси авіакомпанії «Bees Airline» 7B 401/402 за маршрутом Київ-Ларнака-Київ виконуються з аеропорту «Київ ім. І. Сікорського» («Жуляни»).

Вам необхідно прибути в аеропорт не менш ніж за 2,5 години до запланованого часу вильоту. 

Пакет документів для поїздки:

 • реєстрація на онлайн-платформі Cyprus Flight Pass, зроблена за 24 години до вильоту, в результаті котрої призначається персональний код доступу до вильоту (реєстрація обов’язкова для всіх без виключень, у тому числі й дітям будь-якого віку);
 • негативний результат PCR тесту, зробленого в сертифікованій лабораторії на протязі 72 годин до вильоту (результат повинен бути англійською мовою, на бланку лабораторії з мокрою печаткою і роздрукований); Діти до 12 років звільняються від необхідності тестуватися;
 • закордонний біометричний паспорт громадянина України, дійсний не менш 180 днів після повернення в країну з тура;
 • електронні авіаквитки;
 • ваучер;
 • страховий поліс;
 • свідоцтво про народження дитини (в оригіналі) для подорожуючих з дітьми;
 • нотаріально завірений дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини, якщо вона летить з одним із батьків;
 • авіакомпанія має право не реєструвати на рейс в разі відсутності одного з вищезазначених документів.

Контактний телефон представника компанії ТЕЗ ТУР в аеропорту: +38 067 441 64 75

Якщо всі необхідні документи у Вас на руках, Ви самостійно проходите реєстрацію, паспортний та митний контролі!

При собі у Вас повинні бути наступні документи:

 • якщо з Вами їде дитина до 16 років – нотаріально завірений дозвіл на виїзд за кордон дитини від кожного з батьків, не приймаючих участі в поїздці, та свідоцтво про народження дитини;
 • при вивозі валюти більше 10 000 євро на особу або еквівалента цієї суми в іншій валюті, необхідна письмова декларація в митному органі в повному обсязі, а також наявність документа з банку (на суму, котра перевищує 10 000 євро) (Рекомендуємо взяти з собою ксерокопії закордонного та паспорта громадянина України).

Реєстрація на рейс починається за 2 години та закінчується за 40 хвилин до вильоту!

Якщо пасажир несвоєчасно прибув на реєстрацію, авіакомпанія має право не прийняти його на борт літака.

ЧАС ПОЛЬОТУ: розрахунковий час перельоту із України на КІПР становить близько 3-х годин.

По прильоту в аеропорт м.Ларнака (LCA):

У залі прильоту в аеропорту Вам необхідно самостійно пройти до стійки з написом PASSPORT CONTROL. Після проходження паспортного контролю не забудьте отримати Ваш багаж на стрічковому транспортері, поруч з яким на електронному табло буде вказано номер Вашого рейсу. Біля виходу з будівлі аеропорту Вам необхідно підійти до стійки TEZ TOUR, де у Вас заберуть частину ваучера і підкажуть номер автобуса для надання трансферу в готель. Під час трансферу з аеропорту в готель уважно прослухайте інформацію, яку розповість Вам гід-трансфермен.

Митниця. Існує обмеження на ввезення тютюну, алкоголю та духів. Безмитно ви зможете пройти кіпрську митницю, маючи в валізі не більше 200 сигарет або 50 сигар, 1 літра міцного спиртного або 2л вина, 50 грамів духів і 0,25 літра одеколону. На ввезення іноземної валюти обмежень немає. Вивіз великих сум повинен бути дозволений митними органами.

В готелі:

За міжнародними правилами поселення в номер готелю здійснюється після 14:00, виселення з номера - 12:00 (в деяких готелях виселення з номера здійснюється о 10:00) незалежно від часу вильоту/прильоту Вашого рейсу. (УВАГА! Для Вашого комфортного та безтурботного відпочинку в кожному готелі обладнаний інформаційний стенд або інфобук TEZ TOUR, з фотографією та номером мобільного телефону гіда, закріпленого за цим готелем, і графіком відвідувань гідом даного готелю. У вказане в графіку час готельний гід готовий допомогти з усіх питань особисто, в інший робочий час - за вказаною телефону.

Страховий випадок:

Якщо під час відпочинку з Вами стався страховий випадок, слід зафіксувати факт його настання, зателефонувавши до представництва страхової компанії «Європейське Туристичне Страхування» по телефону екстреного виклику якомога швидше! При наявності страхового поліса обслуговування проводиться безкоштовно або з подальшою компенсацією витрат відповідно до умов страхування (див. пам'ятку, що додається до страхового полісу).

Напередодні вильоту в Україну:

За день до вильоту в Україну підійдіть на рецепцію, перевірте, чи є у вас неоплачені рахунки за додаткові послуги (користування мінібаром, телефоном та інше). При наявності заборгованостей оплатіть їх.

Підійдіть до інформаційного стенду TEZ TOUR або до готельного гіда і уточніть час вильоту і трансферу в аеропорт. Для цього потрібно знати номер зворотного рейсу, яким ви вилітаєте.

Виїзд із готелю:

Прохання звільняти номери вчасно і не спізнюватися на трансфер. У день від'їзду необхідно до 12:00 за місцевим часом звільнити номер (в деяких готелях до 10:00), здати ключі. Свій багаж ви можете залишити в камері зберігання готелю.


Корисна інформація

Столиця
Столиця Кіпру - Нікосія

Час
Різниці в часі з Києвом немає.

Релігія
78% місцевого населення - православні, 18% - мусульмани.

Мова
Основними мовами Кіпру є грецька і турецька.

Клімат

Комфортний середземноморський клімат з теплою зимою і жарким сухим літом, купальний сезон з травня по листопад.
Сонячних днів в році - 340.
Зима на острові м'яка і тепла. Середня температура найхолоднішого місяця - січня - +12 градусів на узбережжі. У зимові місяці випадає велика частина опадів (70-80 мм). Весна і осінь нетривалі. Влітку температура становить +28 - + 33. Опадів в цей час випадає дуже мало. У морі можна купатися вже в квітні, коли температура води досягає +20 градусів. У серпні вона прогрівається до +28 градусів.

Гроші
Грошова одиниця Кіпру - євро. При ввезенні іншої валюти, її необхідно буде обміняти в пунктах обміну або в банках. Відділення банків зазвичай відкриті в будні дні з 8:30 до 13:00.

Транспорт
На Кіпрі є 3 види автобусного сполучення:

 • міські автобуси, що зв'язують райони міста. Ходять з 06:00 до 19:00 з інтервалом 20-30 хвилин. Вартість проїзду в одну сторону 1,5 євро;
 • міжміські автобуси ходять кілька разів на день і пов'язують між собою міста;
 • сільські автобуси, які пов'язують села з найближчими містами.

Така ж класифікація і у таксі. Міське таксі оснащене таксометрами і в вартість включається плата за посадку. Також діють денні (06: 00-20: 30) і нічні (20: 30-06: 00) тарифи. Додаткова плата береться в святкові дні, а також за кожне місце багажу вагою понад 12 кг, очікування або запізнення.

Прокат автомобілів
Увага! На Кіпрі лівосторонній рух!

Автомобіль видається напрокат особам з 23 років і зі стажем водіння не менше 5 років при пред'явленні таких документів: посвідчення водія, паспорта, кредитної карти або достатньої суми готівки для обов'язкової застави.

Всі машини мають страховку "КАСКО". Мінімальний термін прокату - три доби, кілометраж не обмежений. Переконайтеся, що автомобіль повністю застрахований, включаючи фари і скло. Бензин купується самостійно, або машина може бути надана з повним баком, в цьому випадку бензин оплачується додатково. У разі ДТП не можна пересувати машину до прибуття поліції. Поліцейські можуть не розмовляти російською чи англійською мовами і у вас не буде можливості пояснити свою версію події, тому необхідно негайно повідомити фірмі, де був узятий автомобіль напрокат, і представнику ТEZ TOUR про те, що трапилося. Обов'язково майте при собі права, паспорт і документи на прокат машини, так як можливі поліцейські перевірки.

Магазини
У магазинах гнучкий графік роботи, в туристичний сезон багато магазинів відкриті до пізнього вечора.
У невеликих магазинах і на ринках не прийнято торгуватися.

Медицина
Перед поїздкою необхідно оформити міжнародну медичну страховку. При настанні страхового випадку необхідно в першу чергу зв'язатися з офісом страхової компанії, зазначеному в полісі. Оператор направить до вас необхідного фахівця або назве адресу найближчого медичного закладу.

Готелі
Час заселення в готель після 14.00, розрахунковий час не пізніше 12.00: до цього часу необхідно здати ключі від номера і оплатити рахунок. Про ранній заїзд і пізнє виселення туристів необхідно інформувати завчасно.

Для зберігання цінних речей і документів необхідно користуватися сейфом, за втрату залишених без нагляду речей адміністрація готелю відповідальності не несе.

Ресторани і бари працюють за розкладом, встановленим адміністрацією готелю. Прохання уточнювати час сніданків, обідів і вечерь на місці.

Всі пляжі на Кіпрі - муніципальні, лежаки і парасольки надаються за додаткову плату. Деякі готелі пропонують безкоштовне користування лежаків і парасольок на пляжі для своїх гостей.
Діти повинні перебувати під постійним наглядом дорослих, купання в басейнах без нагляду дорослих категорично заборонено. Адміністрація готелю не несе відповідальність за дітей туристів.

У деяких готелях користування кондиціонером не включене у вартість проживання і може бути оплачено додатково при бронюванні або на місці.

Чайові

Як правило, в ресторанах і готелях Кіпру чайові включають в вартість рахунку в розмірі 10%, тому залишати їх не обов'язково.

Митні обмеження

Дозволено безмитне ввезення: 200 сигарет, або 50 штук сигар, або 250 грамів тютюну, 1 л спиртних напоїв з вмістом алкоголю 22% об., 2 л вина з вмістом алкоголю менше 22% об., Не більше 0,06 л парфумів, які не більше 0,25 л туалетної води.

Заборонено ввезення наркотиків, холодної та вогнепальної зброї, фруктів, живих квітів і птахів, продуктів тваринного походження (м'ясо, риба, яйця, мед) вагою понад 1 кг.

До вивозу з Кіпру заборонені: предмети з археологічних розкопок (у тому числі камені), предмети, знайдені на березі або на дні моря, предмети старовини і твори мистецтва, тварин і птахів.

Корисні телефони і інформація
За всіма питаннями під час перебування на Кіпрі звертайтеся до вашого гіда, мобільний телефон якого розміщений на інформаційному стенді.

Посольство України в Нікосії: +357 2246 4380/82/83

Поліція, швидка допомога, пожежна - 199 або 122
Телефонна довідкова служба: 192
Поліція (черговий офіцер): 1499
Медична служба, госпіталі 1400

Бажаємо Вам приємної подорожі!

Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
Для зручності користувачів, надання персоналізованої інформації, запам'ятовування особистих переваг і налаштувань сайту наш сайт використовує файли cookie та інші аналогічні технології. Для користування сайтом Ви повинні підтвердити Вашу згоду на використання зазначених технологій. Детальніше
Приймаю