Популярные направления TEZ TOUR:
 • всі країни
 • Summer
 • Все включено
 • Гірськолижні
 • Екзотика
 • Екскурсійні
 • З дітьми
 • Зима 2021/2022
 • Пляжні

Пам'ятка туриста

Пам'ятка туриста по Білорусі

Перед виїздом в аеропорт

 1. Перевірте наявність наступних документів:
 • паспорт або закордонний паспорт;
 • ваучер;
 • страховий поліс;
 • авіаквиток;
 • при необхідності нотаріально оформлена згода на виїзд дитини відповідно до ст. 20 Федерального закону "Про порядок виїзду з Російської Федерації і порядку в'їзду в Російську Федерацію" і свідоцтво про народження.

Рекомендуємо взяти з собою ксерокопії паспортів, свідоцтва про народження дитини, якщо летите разом з дитиною.

       2. Перевірте аеропорт і час вильоту в вашому авіаквитку.

Після приїзду в аеропорт:

 1. Звірте інформацію про ваш рейс на інформаційному табло і пройдіть до стійок реєстрації, номера яких вказані на табло. При проходженні реєстрації пред'явіть паспорт (або закордонний паспорт) і квиток.
 2. Здайте багаж на стійці реєстрації.
 3. Отримайте посадковий талон. Зверніть увагу на номер виходу і час для посадки на борт літака (в посадковому талоні вихід позначається словом GATE, час - TIME).

Після проходження реєстрації та оголошення про початок посадки необхідно пройти до відповідних зони для міжнародних рейсів.
Пасажири міжнародних рейсів проходять митний, паспортний контроль, а також контроль безпеки, після чого очікують вильоту рейсу в стерильній зоні галереї міжнародних повітряних ліній. При проходженні контролю пред'являються закордонний паспорт і посадочний талон.

При перевезенні тварин або рослин необхідно пройти фітоконтроль / ветеринарний контроль.

Правила проведення передпольотного і післяпольотного оглядів

Відповідно до Додатку №1 Правил проведення передпольотного і післяпольотного оглядів, затверджених наказом Міністерства транспорту Російської Федерації від 25 липня 2007 р №104 заборонено провозити на борту повітряного судна пасажирами в зареєстрованому багажі та в речах, що є при пасажирів, які прямують небезпечні речовини і предмети :

 • вибухові речовини;

 • засоби підриву і предмети, ними начинені;

 • стислі і зріджені гази;

 • легкозаймисті рідини;

 • займисті тверді речовини;

 • окислюючі речовини і органічні перекису;

 • токсичні речовини;

 • радіоактивні матеріали;

 • їдкі і корозійні речовини;

 • ядовиті і отруйні речовини;

 • зброю.

Дозволено перевозити на борту повітряного судна членами екіпажу та пасажирами з дотриманням необхідних умов такі предмети і речовини:

 • в зареєстрованому багажі у вантажних, багажних відсіках повітряного судна з ізольованим доступом пасажирів до багажу під час польоту:

- арбалети, рушниці для підводного полювання, шашки, шаблі, тесаки, ятагани, палаші, мечі, шпаги, багнети, кінджали, ножі: мисливські, ножі з викидающими клинками, з замикаючими замками, імітатори будь-якого виду зброї;

- господарсько-побутові ножі (ножиці) з довжиною клинка (леза) понад 60 мм; алкогольні напої з вмістом понад 24%, але не більше 70% алкоголю за об'ємом в ємностях місткістю не більше 5 л, в тарі, призначеної для роздрібної торгівлі - не більше 5 л на одного пасажира;

- рідини та алкогольні напої з вмістом алкоголю за об'ємом не більше 24%;

- аерозолі, призначені для використання в спортивних або побутових цілях, випускні клапани балончиків яких захищені ковпачками від мимовільного випуску вмісту в ємностях місткістю не більше 0,5 кг або 500 мл - не більше 2 кг або 2 л на одного пасажира;

 • в речах, що є при пасажирів:

- термометр медичний - один на пасажира;
- тонометр ртутний в стандартному футлярі - один на пасажира;
- барометр або манометр ртутний, упакований в герметичний контейнер і опечатаний пломбою відправника;

- одноразові запальнички - одна на пасажира;

- сухий лід для охолодження швидкопсувних продуктів - не більше 2 кг на пасажира;
- 3% перекис водню - не більше 100 мл на пасажира;
- рідини, гелі та аерозолі, які стосуються безпечним: в ємностях місткістю не більше 100 мл (або еквівалентної ємністю в інших одиницях виміру обсягу), упаковані і надійно закривається в прозорий пластиковий пакет об'ємом не більше 1 л - один пакет на пасажира.

Рідини в контейнерах ємністю більше 100 мл до перевезення не приймаються навіть в тому випадку, якщо ємність заповнена лише частково. Виняток з перевезення мають ліки, дитяче харчування і спеціальні дієтичні потреби.

Рідини, придбані в магазинах безмитної торгівлі в аеропорту або на борту повітряного судна, повинні бути упаковані в надійно запечатаний (опломбований) пластиковий пакет, що забезпечує можливість ідентифікації вмісту пакета протягом польоту і має достовірне підтвердження того, що ця покупка зроблена в аеропортових магазинах безмитної торгівлі або на борту повітряного судна в день (дні) поїздки. Зберігайте чек, що підтверджує покупку. Не відкривайте пакет ні до посадки в салон, ні під час польоту.

Адміністрація аеропорту, авіапідприємства, експлуатанта має право приймати рішення про введення додаткових заходів щодо забезпечення авіаційної безпеки на рейсах з підвищеною небезпекою, внаслідок чого забороняти перевезення в салоні повітряного судна наступних предметів:

 • штопори;
 • голки для підшкірних ін'єкцій (якщо не буде представлено медичне обґрунтування);
 • в'язальні спиці;
 • ножиці з довжиною леза менше 60 мм;
 • складні (без фіксатора) дорожні, складні ножі з довжиною леза менше 60 мм.

Після прибуття в аеропорт

Після прибуття в аеропорт відразу проходите на паспортний контроль, далі дотримуйтесь покрокової інструкції:

 1. Пройдіть паспортний контроль, отримаєте свій багаж. На моніторах над стрічками для багажу зазначено той рейс, багаж з якого буде видаватися на даній стрічці.
 2. Після отримання багажу пройдіть в зону прильоту. Вам необхідно підійти до зустрічаючого вас водія з табличкою TEZ TOUR з вашим прізвищем.
 3. Трансфер в готель.

 В готелі

 1. Підійдіть на рецепції, де вам дадуть реєстраційну картку.
 2. Заповніть реєстраційну картку.
 3. Здайте заповнену реєстраційну картку, ваучер, закордонний паспорт (закордонний паспорт вам повернуть відразу після завершення реєстрації).
 4. Чекайте заселення. Заселення в готель відбувається о 14:00. Якщо ви хочете заселитися в номер раніше зазначеного часу, необхідно заздалегідь забронювати номер на добу раніше дати вашого приїзду (наприклад, ви прилітаєте в Білорусь в 5 ранку 10 вересня, щоб не чекати заселення до 14:00, ви можете забронювати номер не з 10 вересня , а з 9 вересня). У цьому випадку вас заселять в номер відразу ж, як тільки ви приїдете в готель.
 5. Після заселення в номер ознайомтеся з наданою готелем інформацією. Зверніть увагу на те, які послуги є платними, і скільки вони коштують (як правило, інформація знаходиться в папці і лежить на столі або тумбочці).

 Напередодні вильоту додому

 1. Підійдіть на рецепцію, перевірте, чи є у вас неоплачені рахунки за додаткові послуги (користування міні-баром, телефоном тощо.). При наявності заборгованостей оплатіть їх.
 2. Час виїзду з готелю вам повідомить ваш менеджер перед прильотом до Мінська. У разі змін вам буде передана інформація через рецепцію готелю або співробітником мінського офісу TEZ TOUR по телефону +375 29 357 10 10.

Виїзд з готелю

У день від'їзду необхідно до 12:00 звільнити номер, здати ключі. Свій багаж ви можете залишити в камері зберігання готелю.

Щоб уникнути різних ускладнень просимо не спізнюватися і підходити на трансфер в зазначений час.

Приїзд в аеропорт для вильоту

 1. Пройдіть реєстрацію на рейс (надайте паспорт, квиток).
 2. Здайте багаж на стійці реєстрації.
 3. Отримайте посадковий талон. Зверніть увагу на номер виходу для посадки на борт літака (в посадковому талоні вихід позначається словом GATE, час - TIME).
 4. Пройдіть паспортний контроль (надайте паспорт, візу).
 5. Пройдіть в зал вильоту, де очікуйте оголошення на посадку вашого рейсу.

Корисна інформація

Столиця - Мінськ
Територія - 207,6 тис. Кв. км.
Межі: з Польщею, Литвою, Латвією, Росією і Україною.
Населення: 9,9 млн. Чоловік.
Адміністративний поділ: 6 областей з центрами у Мінську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно і Могильові.
Політичний устрій: Президентська республіка.
Національність: крім білорусів (81%) в Білорусі живуть росіяни, поляки, українці, литовці, євреї і незначна кількість інших національностей.
Мова: білоруський і російський.
Релігія: 26 конфесій, основні з яких православна (близько 70% населення), католицька (15-20%), протестантська (2%).

Гроші
З 1-липня 2016 року в обіг випущені банкноти і монети зразка 2009 р наступних номіналів: банкноти номіналом 5, 10, 20,50, 100, 200 і 500 білоруських рублів; монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20 і 50 білоруських копійок, а також номіналом 1 і 2 білоруських рубля.

Пункти обміну валют, які здійснюють операції з обміну іноземної валюти на білоруські рублі і назад, тобто практично повсюдно. Тому обмін доларів США, євро і російських рублів зазвичай не викликає труднощів.

Сувеніри

Тут доведеться вибирати з безлічі речей, які вам обов'язково захочеться мати на пам'ять про білоруську землю. Радимо звернути увагу на традиційні народні промисли. Білорусь здавна славилася різьбарями по дереву. Традиційними національними сувенірами є вироби з білоруського льону: натуральний, небілений льон або його облагороджений варіант, з ручною або машинною вишивкою, у вигляді рушників, скатертин та ошатних сорочок.
Побувавши на білоруській землі, ви також будете зачаровані виробами з соломки. Білоруські майстри дуже вправні в соломоплетіння - багато туристів забирають із собою жар-птиць, казкових коней, ляльок, дивовижні квіти з соломки.
І, звичайно ж, неможливо залишитися байдужим до виробів білоруських гончарів: вази, горщики, забавні фігурки і навіть справжні картини. Особливо цінуються оригінальні вироби ручної роботи. Дуже самобутні і неповторні бісерні вишивки, кружевоплетіння і т. Д.
Час роботи великих універмагів, антикварних і сувенірних магазинів - 10: 00-19: 00 без обідньої перерви. Деякі універмаги в літню пору працюють до 22:00.
Вихідний - неділя, універмаги працюють без вихідних, але час роботи до 20:00.

Медичне обслуговування

Громадянам РФ, які тимчасово перебувають на території Республіці Білорусь, згідно зі ст. 5 Угоди між Урядом Російської Федерації і Урядом Республіки Білорусь про порядок надання медичної допомоги громадянам Російської Федерації в установах охорони здоров'я Республіки Білорусь, підписаним 24 січня 2006 року в Санкт-Петербурзі, швидка (невідкладна) медична допомога при раптових гострих станах і захворюваннях, що загрожують життю пацієнта або здоров'ю оточуючих, нещасних випадках, отруєннях, травмах, пологах і невідкладних станах в період вагітності надається безкоштовно і в повному обсязі. З моменту, коли усунута загроза життю пацієнта або здоров'ю оточуючих, а також надання планової медичної допомоги здійснюється на платній основі.

Митний режим

Особисті речі

Правила переміщення особистого майна через державний кордон Республіки Білорусь в основному збігаються зі світовими нормами. Без наявності відповідного дозволу, передбаченого законодавством Республіки Білорусь, не підлягають перевезенню через митний кордон Республіки Білорусь фізичними особами (ввезення і вивезення) наступні предмети:

 • вогнепальну зброю і боєприпаси до неї військових зразків всякого роду, військове спорядження;
 • наркотичні, психотропні,  отруйні, сильнодіючі, радіоактивні і вибухові речовини.

Для провезення через кордон тварин і рослин потрібен дозвіл фітосанітарного та ветеринарного контролю.

Наступні товари ввозяться з обмеженням:

 • алкогольні напої - будь-якої міцності не більше 3 літрів (для осіб, які досягли 18 років);
 • сигарети - не більше 200 штук або 50 сигар або 250 г тютюну.
Гроші

Ввезення і вивіз будь-якої кількості іноземної валюти в Білорусь не обмежений. Різниця лише в сумі, яку ви везете з собою. Можливі такі варіанти митного декларування:

 • При сумі до 3000 доларів США можливо «усне декларування». Зазвичай в таких випадках представник митниці запитує, яку суму грошей ви везете з собою. Відповідь на це питання і називається «усної декларацією».
 • При сумі від 3000 до 10000 доларів США вам доведеться задекларувати наявну суму грошей шляхом заповнення відповідних полів митної декларації.
 • При сумі понад 10000 доларів США дозвіл потрібно тільки для вивезення грошей із Білорусі. Дозвіл можна отримати в білоруських банках, де ви купуєте або знімаєте валюту.

Декларація, заповнена вами при в'їзді в Республіку Білорусь, де вказана ввозна сума, є дозволом для вивозу такої ж суми грошей. Рекомендуємо дотримуватися цього правила.

Телефони

Для міжнародних дзвінків слід набрати «8», потім почекати довгого гудка, набрати «10» + код країни, в яку телефонуйте + код населеного пункту + телефонний номер.

Слід звернути увагу, що більшість наземних телефонних ліній використовують імпульсний набір. Лише деякі з них підтримують також і тональний набір.

Дзвінки по Білорусі здійснюються по-різному, в залежності від типу телефону, з якого дзвоните - наземної або стільникового зв'язку.

 • З наземного на наземний телефон: для місцевих номерів досить набрати номер, для міжміських номерів слід набрати 8, почекати довгого гудка - код населеного пункту - телефонний номер;
 • З наземного телефону на стільниковий телефон: 8 - довгий гудок - код оператора (025, 029, 033, 044) - XXX-XXXX;
 • З стільникового телефону на стільниковий: наберіть 7-значний номер;
 • З стільникового на наземний телефон: '#' (решітка) - 'XXX-XXXX' (для місцевих номерів), або код населеного пункту - номер.

Корисні номери:

101 - служба порятунку, 102 - міліція, 103 - швидка медична допомога, 114 - автовокзали, 105 - ж / дорожній вокзал


Cлужба підтримки туристів TEZ TOUR в Білорусі

+375 29 357 10 10

 

Цілодобовий телефон в Росії

Якщо у вас виникли проблеми з набором номера служби підтримки, повідомте про це за цілодобовим телефоном 8-800-700-7878 (дзвінки з будь-яких регіонів Росії безкоштовно).

Бажаємо Вам приємної подорожі!

Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
Для зручності користувачів, надання персоналізованої інформації, запам'ятовування особистих переваг і налаштувань сайту наш сайт використовує файли cookie та інші аналогічні технології. Для користування сайтом Ви повинні підтвердити Вашу згоду на використання зазначених технологій. Детальніше
Приймаю